O MNĚ

Narodil jsem se v roce 1974 v Liberci. Jizerky, Ještěd a kotlina mezi nimi jsou moje místo. Na gymnázium jsem chodil do Frýdlantu.

Školu architektury jsem absolvoval v Liberci u profesora Jiřího Suchomela, který fakultu architektury na Technické univerzitě tehdy čerstvě založil. Náboj, svoboda a otevřenost malé školy mě uchvátila. Škole a jejímu zakladateli vděčím za mnoho. V rámci studia jsem absolvoval třeba mezinárodní letní školu architektury v Berlíně zaměřenou na řešení území Gleisdreieck v centru Berlína nebo stáž na škole architektury AVU u profesora Emila Přikryla.

Ke konci studia mi Jiří Suchomel nabídl práci v jeho kanceláři. Pracovalo se tu na nových stavbách pro univerzitu. Projekty za desítky a stovky milionů, které trvají desítky a stovky týdnů. Já chtěl něco svižnějšího, co bych měl jen ve svých rukou a tak jsem po třech letech zaměstnání v roce 2005 začal pracovat sám.

Ve své práci se nezaměřuji na určitý druh zakázek, zajímají mě projekty, které jednoduše řečeno mají smysl. Přestože spolupracuji se specialisty, maximum práce na projektu včetně spolupráce při stavbě dělám sám. Udržet celý projekt v jedné hlavě pokládám za výhodu, navíc řečí architektury je stavitelství, které tím k mé práci patří.

Během své samostatné praxe jsem také tři roky jeden den v týdnu vyučoval na Střední škole designu nábytku v Liberci Kateřinkách. Práce se středoškolskými studenty byla jedna z nejzajímavějších, jaké jsem zažil. V budoucnu se k ní možná vrátím.

Ale o zítřku předem nikdo nic neví…