slide show
Věci, které vznikly z ryzí funkčnosti bývají krásné. Zkuste říct, že Jumbo Jet je ošklivý. Není. Nevznikl pro krásu, ale jeho konstruktéři dobře vědí: "If it looks good, it will fly good." Nebo zkuste nařknout z ošklivosti Lunar Rover! To je přece vrchol osvobození od předsudků spojených s krásou v automobilismu. Na nebi a ve vesmíru už to zdá se jde. Jen na planetě Zemi se to pořád nějak komplikuje.
Já věřím, že co dobře funguje, dobře i vypadá. Stačí jen správně pochopit funkci se všemi souvislostmi. Dům je jen obálka, ta vyjde nakonec. Do poslední chvíle se soustředit na řešení funkčnosti. Vzhled neřešit. Nepředbíhat. Zakázat si to. Podívat se na fasádu dřív než je hotovo uvnitř je jako podívat se do očí Medúsy. Zkameníte a nepohnete se dál.
26/6/2013
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci