slide show
Domy mají své duše. Můj klient získal od správy města Liberce malou ruinu v centru. Vypadá jako nemocná ochrnutá stařenka. Zažila celou historii Liberce, jak se z podhorské díry s několika chalupami stala za pár desetiletí průmyslová metropole a jak se pak z průmyslové metropole stal chátrající Kocourkov. V péči správců města chátrala s ním a není jisté, jestli ještě žije, je však jasné, že tenhle svět už dávno není pro ni. Správci města ji zuboženou prodali, jsou si však jisti, že nesmí zemřít aby vypovídala o historii města. Vydali o tom rozhodnutí s poučením, že odvolat se nelze. Až půjdete kolem, poslechněte si o čem vypráví.
Tak mě napadá, co by té dojemné památkové péči řekl Fritz Lehmann, předválečný architekt sousedního desetipodlažního paláce Nisa? Fritz si s různými Kocourkovy užil své. Možná by se rozplakal, možná počural smíchy.
8/12/2013
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci