slide show
Stará Stanová Kůže je Cheyenne. Tsitsistas, jak lidé toho kmene nazývají sami sebe, znamená v jejich řeči Lidské bytosti. Podle nich je člověk jen nedokonalé zvíře a aby mezi dokonalejšími přežil, byl obdařen vynalézavostí. Mysleli ti rudoši opravdu svůj kmen, nemysleli spíš bělochy? Tsitsistas totiž nikdy nevynalezli ani kolo, jejich kroky vždy řídil instinkt, pocity a sny. Oproti nim je naše civilizace ve vynalézavosti nedostižná. Vnímání světa jsme však omezili na pět smyslů a instinkt, pocit ani sen mezi nimi nejsou, přestože je má každý. Jak s nimi nakládat se ve škole nedozvíte, zdůvodňovat jimi svá rozhodnutí je pokládáno za pochybné. V našem světě je jistější rozhodovací tabulka, logika a počty. Naše škoda.
Mimochodem Stará Stanová Kůže taky říká, že ve čtverci není žádná síla, pravý úhel totiž rozbíjí nekonečno. Základem všeho je kruh. Já studoval architekturu šest let na univerzitě a tohle mi teoretici architektury po celou tu dobu tajili :-).
27/1/2014 (použitá literatura: Thomas Berger - Malý Velký Muž)
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci