slide show
Jeden takt, čtyři doby, dvakrát stejný akord v šestnácti stejně dlouhých tónech.
Šestnáctiny tikají, vždy dvakrát osm tónů jednoho akordu.
Rytmus je neměnný a samozřejmý jako klidný dech.
S každým dalším taktem čekám, kam se harmonie pohne, které tóny budou jiné, jen o kousek, ale v novém akordu. Skladba mě vede se zázračnou samozřejmostí.
Prohlížím si notový záznam Bachova preludia. Je to jako plán úžasné stavby. Stále stejné prvky po stejných skupinách za sebou. Jen s malými obměnami, jedna navazuje na druhou. Úplně přirozeně, ale ne triviálně. Když ten plán upustím, další akord najdu jen ztěží.
Nikdy jsem si neuvědomoval vztah architektury a hudby tak jasně jako nad těmihle notami.
(Kéž by se z mých plánů dala zapískat aspoň jednoduchá písnička...)
12/10/2014
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci