slide show
Přestože dobrých rad je nepřeberně a od hrnku čaje v teple v suchu se to píše, nejde mi z hlavy heslo "nenasákavý dům":
Stěny jsou ze dvou vrstev. Vnitřní nosná vrstva je z plného betonu nebo betonových dílců. Žádná vápenná malta, žádné omítky, žádné zabudované dřevo, jen beton a tmel. Vnější vrstva zateplení je přikotvená šrouby, které lze jednoduše povolit a po větších dílech fasádu demontovat, umýt, usušit a přimontovat zpět. Okna jsou z hliníku nebo plastu, kvalitní dřevěná by krátkodobé namočení také mohla vydržet. Betonové podlahy na terénu musí být vyztužené jako strop aby se nepropadly při poklesu podloží po vyplavení. Vnitřní nášlapné vrstvy podlah jsou kladené na sucho s možností rozebrat, umýt, usušit, složit zpět, případně vyhodit a položit nové. Krov, pokud je dřevěný, je nezateplený, rozebíratelná izolace leží na stropu pod krovem. Všechny vnitřní stěny včetně příček jsou betonové bez dutin, pórů, omítek. Kanalizační přípojka má zpětnou klapku. V nejnižším místě domu je výpusť.
Nejsou to zázračné postupy a stavbu oproti běžným technologiím to určitě prodraží, ale vyrovnat se s občasným zaplavením by to mohlo. Nic to však nemění na tom, že domy je lepší nenamáčet.
9/6/2013
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci