slide show
Při pohledu do středu terénní mapy Evropy si před časem někdo všimnul nenápadné kruhové plošky ohraničené horami. Česká kotlina na mapě opravdu připomíná kráter. Nemusíte hledat ve wikipedii, kráter je vlastně taková díra. Václav Cílek v jedné ze svých knih hledá souvislost mezi vlastnostmi národů a tvarem krajiny kde žijí. Česká kotlina je MALÁ a je v IZOLACI díky pohraničním horám, přes které je OMEZENÝ ROZHLED. Hory taky brání průvanu, v kotlině se vzduch moc nehýbe. Ale nějaké ne zcela popsatelné kouzlo jakoby tu bylo.
Kouzlům rozumím málo, hory miluju, žiju pod nimi, nepochopitelnou zaprděnost z nitra kotliny však cítím jasně. Klidně těch hor kus ubourejme, postavme průsmyky, vykácejme průhledy, asfaltujme cesty na sever na jih na západ i na východ (tam jenom kousek). Vyvětrejme a umlčme pitomce s hesly, která nejde přeložit jinak než "Smrádek ale teploučko". Uvnitř kotliny není co chránit, těm za horami jde dávno ledacos líp.
14/5/2014
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci