slide show
Procházím Muzeum Karla Zemana. Je v Praze na Malé Straně hned vedle Karlova Mostu. Cesta do pravěku, Baron Prášil nebo oživlé verneovky o cestách pod mořem, po nebi a vesmírem, které jsou dnes už skutečností. Animace a triky z jeho filmů, které si pamatuju z dětství, jsou stále plné fantazie. Tu fantazii totiž probouzí v nás.
Tváří v tvář těm černobílým proužkovaným animacím je mi až stydno. Kam se hrabou naše dokonale barevné vizualizace a celá 3d virtuální realita vyrobená v sedě s ohnutými zády na kancelářské židli u počítače. Naší fantazii táhne spíš k zemi.
Kdo chce mít křídla a létat, musí MÁVAT, MÁVAT, MÁVAT...
30/10/2014
Koupelna      Scenerie      .      Kýči neodoláš      Fasáda      Ploskonosý      Sklo      Ještěd      Jemná Hrubá Stavba      Imitace      Born To Run      Můj svět jsou Sudety      K.D. & K.I.D      Tlaková výš      Detail      Chalupa      Pravidlo 1      41+9      Jakkoli      Klenba      60 let vývoje      Jonathan Livingstone      Mávat!      Ave Maria      Můj program pro město Liberec      Spojení      Kráter      To podstatné      Přísně tajné      Tsitsistas      Staré japonské přísloví      Co by řek' mi Lehmann?      Profesionál      Life is good      Oblečte si dům      Software      Work and no play is no good at all      Za krásu na Zemi!      Nenasákavý dům      Maringotka      Co se děje v trávě      Modlitba      Dobrodružství architektury      Dřevo žije      Klient je zkušební pilot      Speaking stones      Pica pica      Architekt se má      Re...      Jakou cenu má krajina?      Stop zaprděnosti      Nové postaru      Staří mistři      Kočky v betonu      Jedna stará fotka      Kostlivci